środa, 10 sierpnia 2022

Teksty odbiegające od linii propagandy w Polsce

 

 

piszę "propagandy w Polsce", gdyż nie chodzi o żadną polską propagandę, ale obcą, głównie propagandę USRAela dla Polaków . Teksty są tłumaczeniami ProstoPoPolsku z języków: niemieckiego. Linki prowadzą do publikacji w języku orginalnym. Tekstyy nie muszą wyrażać opinię blogera.

Ppp: zamieszczone teksty mogą być publikowane bez ograniczeń, pod jednym warunkiem, że wskazane zostanie źródło "ProstoPoPolsku"


 

 

 Putin: Bieżące wydarzenia kończą globalną polityczną i gospodarczą dominację Zachodu  Gerald Markel: Za rok żaden rząd w Europie nie będzie więcej rządził
 Lord Ponsonby: „Pierwszę ofiarę wojny jest prawda”
 Andrzej Duda i jego niezwykła zdolność przemiany Ukraińców w Polaków

  Różnica
 Wskyzówka: Ukraińcy torturują rosyjskich jeńców USA ponoszą bezsporną odpowiedzialność za kryzys na Ukrainie - opinia z ChRL
Luksemburg: wątpliwości odnośnie doniesień z Ukrainy 
  

Różnica

Premier Węgier Viktor Orbán zareagował na wypowiedzi prezydenta Ukrainy Władimira Zełenskiego, który wezwał Węgry do zajęcia jasnego stanowiska w konflikcie rosyjsko-ukraińskim.

"My nie jesteśmy Ukraińcami, my nie jesteśmy Rosjanami - ny jesteśmy Węgrami... Na pytanie 'Po czyjej stronie są Węgry?' odpowiedź brzmi: Węgry są po stronie Węgier” – powiedział Orban.

Czy może być większa ? Patrz też zdjęcia poniżej, czy postrzegasz różnicę w sposobie reprezentowania kraju, Wągry ok. 10 milionów, Polska prawie 40.

 


Andrzej Duda i jego niezwykła zdolność przemiany Ukraińców w Polaków

Przypisywane jest mu pochodzenie od ukraińskiego rezuna, wszakże nie udało mi się znaleźć potwierdzenia tego faktu, dlatego przyjmuję, że nie jest to prawdą. O osobowości A. Dudy można jednak powiedzieć, że jest to osoba bez charakteru (znakomite warunki do kariery politycznej) i najwyraźniej nie dorósł on do pełnienia ważnej funkcji, o ile funkcję prezydenta Polski uznamy za ważną. Znane ujęcie z podpisywania cyrografu na Polaków u Trumpa potwierdza, jak mało wartościowa jest ta osobowość Dudy.

Prezydent Polski jest potraktowany przez błazna, jakim jest w końcu Trump, jak parobek czy pokojowiec. Przykład jak Trump traktuje osobę godnego szacunku prezydenta państwa dostarcza Orban:

Zwraca się uwagę na pewną właściwość urzędu, na który wstawiono A. Dudę, przywołuję tu pporadnik dla Ukraińców w języku niemieckim:

„Die Grundnuancen der Erlangung der polnischen Staatsbürgerschaft durch einen Bürger der Ukraine” (Podstawowe niuanse uzyskania obywatelstwa polskiego przez obywatela Ukrainy )

https://poradnuk.com.ua/de/so-erhalten-sie-die-polnische-staatsb%C3%BCrgerschaft-von-einem-ukrainischen-staatsb%C3%BCrger.htm

Obywatelstwo polskie to szansa na stanie się pełnoprawnym członkiem cywilizowanego społeczeństwa ze wszystkimi jego zaletami. Polska jest teraz pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej - jednego z najsilniejszych gospodarczo związków państw. Uzyskanie polskiego paszportu oznacza uzyskanie  europejskiego statusu. A to  oznacza: swobodę przemieszczania się w setkach krajów, dowolną działalność na terenie Unii Europejskiej, wysokie dochody i pewien poziom bezpieczeństwa

W ostatnich latach procedura uzyskania obywatelstwa polskiego została znacznie uproszczona.

Prezydentowi przyznano również prawo do zatwierdzenia obywatelstwa każdej osoby, bez względu na jej pochodzenie i spełnienie warunków do uzyskania tego statusu. Ta metoda jest aktywnie wykorzystywana przez Ukraińców, którym udało się zdobyć kartę Polaka.

Google informuje dalej:

Kartę Polaka możesz otrzymać, jeśli:

  1. wykażesz swój związek z polskością poprzez przynajmniej podstawową znajomość języka polskiego oraz znajomość i kultywowanie polskich tradycji i zwyczajów;
  2. w obecności konsula złożysz pisemną deklarację przynależności do Narodu Polskiego;

Łatwość spełnienia tego warunku może zależeć także od wysokości łapówki, jest zjawiskiem dość powszechnym, że pracownicy konsulatów zaokrąglają swe zarobki przez łapówki (nazwijmy konsularne) albo odwrotnie.

20.03.2022


Putin: Bieżące wydarzenia kończą globalną polityczną i gospodarczą dominację Zachodu  (źródło rosyjskie: z języka niemieckiego )

16 marca 2022 15:28
Prezydent Rosji Władimir Putin uważa, że ​​ostatnie bezprecedensowe sankcje nałożone na Rosję przez USA i ich sojuszników w związku z militarną operacją Kremla na Ukrainie wyznaczają koniec pewnej ery

Według prezydenta Rosji Władimira Putina, od tej pory Zachód straci swoją „globalną dominację” zarówno polityczną, jak i gospodarczą. Ostatnie bezprecedensowe sankcje nałożone przez USA i ich sojuszników na Rosję w związku z jej działaniami militarnymi na Ukrainie wyznaczają koniec pewnej epoki.

W środowym przemówieniu szef rosyjskiego państwa oświadczył, że „kruszy się mit zachodniego państwa opiekuńczego, tzw. złotego miliarda”. Poza tym „to cała planeta musi zapłacić cenę za ambicje Zachodu i jego próby utrzymania za wszelką cenę słabnącej hegemonii”.

Rosja: Prowadzenie interesów z „nieprzyjaznymi krajami” wymaga teraz zgody rządu

Prezydent Rosji zapowidział także globalne niedobory żywności, ponieważ zachodnie sankcje wobec Rosji wpłyną na całą światową gospodarkę.

Odnosząc się do decyzji kilku krajów zachodnich o zamrożeniu aktywów Centralnego Banku Rosji, Putin stwierdził, że bezpowrotnie podważa to zaufanie Rosji do tych krajów. Takpe inne kraje zastanowiłyby się prawdopodobnie dwa razy przed przekazaniem swoich rezerw do nadzoru tym krajom. Według rosyjskiego prezydenta prawie połowa majątku Moskwy została „po prostu skradziona” przez Zachód.

W słowach adresowanych do mieszkańców Zachodu rosyjski przywódca powiedział, że masowe sankcje wobec Rosji już udrzyły z powrotem na same Stany Zjednoczone i Europę, a tamtejsze rządy robią wszystko, co w ich mocy, aby przekonać swoich obywateli, że to Rosja ponosi za to winę.

Putin ostrzegł ludzi Zachodu, że próby napiętnowania Moskwy jako przyczyny wszystkich ich problemów są kłamstwem. Wiele z tych problemów wynika bezpośrednio z „ambicji” i „politycznej krótkowzroczności” zachodnich rządów.

Opinia
Smok się budzi: Chiny przeciwstawiają się Waszyngtonowi

Putin powiedział, że zachodnie elity polityczne zamieniły swoje kraje w „imperium kłamstw”, ale Rosja będzie nadal prezentować swoje stanowisko światu, bez względu na to, w jaki sposób.

Prezydent Rosji odniósł się także do rosyjskiej operacji wojskowej demilitaryzacji Ukrainy, podkreślając, że jest ona nieunikniona wobec groźby wobec republik Donbasu i samej Rosji.

„Nigdy nie pozwolimy, aby Ukraina służyła jako trampolina do agresywnych działań przeciwko naszemu krajowi” – ​​powiedział o inwazji Rosji na ukraińskie terytorium na dużą skalę, która rozpoczęła się 24 lutego.

„Zatrzymanie wojsk rosyjskich na granicach Ługańskiej i Donieckiej Republiki Ludowej nie byłoby rozwiązaniem ostatecznym i nie eliminowałoby zagrożenia dla Rosji”. Putin przypomniał także wypowiedzi Kijowa o możliwości posiadania broni jądrowej.

Więcej na ten temat – Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow o sankcjach: „To nie oznacz izolacji Rosja”

18.03.2022


Gerald Markel: Za rok żaden rząd w Europie nie będzie więcej rządził

(źródło i język niemiecki )

* 16 marca 2022

Przy okazji wizyty we Włoszech przedsiębiorca Gerald Markel zastanawia się nad przyszłością Europy i sytuacją, w której, jak sądzi, pozostawiła się w następstwie przyjętej pozycji wobec Rosji. Przeczytaj ten komentarz, aby dowiedzieć się, dlaczego Europa jest bez Rosji stracona, dlaczego znajduje się w najgorszym kryzysie od osiemdziesięciu lat i ostatecznie upadnie  w wojnie gospodarczej.

Dzięki uprzejmej zgody  Geralda Markela (podkreślenie i napisy przez redaktorów)

Historyczne 14 dni

Gratulacje dla Europy i jej obywateli - tworzyliśmy historię.

Dzień dobry z Mediolanu, (znowu) tętniącej życiem metropolii w sercu włoskiego regionu przemysłowego. Tutaj, w północnych Włoszech, historię można znaleźć dosłownie za każdym rogiem, tu jest pisana historia Europy od 2500 lat. Niedaleko stąd Hannibal przekroczył Alpy, aby pokonać aspirujący Rzym, Cezar i wielu innych rzymskich generałów zbierało tutaj swoje legiony, aby stąd uderzyć na Galię, Hiszpanię, Brytanię i Germanię. A pod koniec Cesarstwa Rzymskiego Zachodu Hunowie, Longobardowie, Wandalowie i Goci siali spustoszenie w północnych Włoszech, kładąc kres ogromnemu imperium.

Jest to więc idealne miejsce na spędzenie kilku godzin na refleksjach nad Europą obok mojej pracy, odłożenie na bok podżegającej do wojny i częściowo śmiesznej, a częściowo niewiarygodnie kłamliwej propagandy mediów głównego nurtu i dotarcie do sedna sprawy. A rezultatem jest katastrofa. Europa zniszczyła samą siebie w 14 dni. Tylko Atlantyda zatonęła szybciej niż Europa w 2022 r. - i był w to zaangażowany wulkan. Rekord świata, dwa tygodnie, które przejdą do historii.

Zapomnij o niesamowicie niekompetentnych politykach.
Zapomnij o propagandzie i kłamstwach mediów.
Włącz własny umysł i czytaj dalej - fakty:

Europa jest stracona bez Rosji

Rosja potrzebuje Europy? Bzdura. Rosja to największy kraj na ziemi. Ma niezrównane zasoby naturalne, nie ma długów, nie ma konfliktów wewnętrznych i jest stabilna politycznie i społecznie. Rosja będzie współpracować z Chinami i Indiami, Pakistanem i Iranem, Koreą i Japonią, tygrysami Azji i młodymi tygrysami Afryki, a także Brazylią i Argentyną, sprzedając tam swoje surowce i importując stamtąd technologię.

McDonald's będzie nazywał się za 4 tygodnie McDehli, Chińczycy będą sprzedawać karty kredytowe zamiast Visacard i Mastercard, a główny cel Pekinu, jakim jest ostateczne przełamanie hegemonii dolara amerykańskiego, został osiągnięty przez sam Zachód poprzez wykluczenie Rosji. Od teraz połowa handlu surowcami będzie prowadzona w juanie przez nowe systemy bloku rosyjsko-chińsko-indyjskiego. Mówiąc brutalnie szczerze słowami ambasadora Rosji w Szwecji: „Rosja może (i będzie) srać na Europę”.

Kiedy słucham wręcz śmiesznych wypowiedzi mediów i polityków – „Putin zdaje sobie sprawę, że znajdzie się pod ogromną presją zjednoczonej Europy” – wtedy moje ciśnienie wzrasta. To niewiarygodna bezsens. Europa jest stracona bez Rosji. Nie możemy zastąpić rosyjskiego gazu. LPG jako alternatywa to bajka, bez mała  kłamstwo mediów Sorosa i najbardziej nieudolnego pokolenia politycznego wszechczasów. W CAŁEJ Europie są tylko DWA terminale, w których można rozładować i przechowywać płynny gaz, jest za mało rurociągów, a elektrowni wytwarzających energię elektryczną za pomocą gazu nie da się szybko przerobić. Jeśli Putin zamknie rurociąg na Zachód, będzie ciemno, zimno i połowa europejskiego przemysłu utknie w martwym punkcie.

Grozi gospodarcze i społeczne zniszczenie.

Europa zginie z powodu wojny gospodarczej. Podczas gdy w przyszłości Rosja będzie po prostu zarabiać w juanach i rupiach zamiast w dolarach i rublach, poziom cen w Europie eksploduje z powodu całkowicie głupawych sankcji. 20 do 30 procent inflacji to minimum, które grozi nam w tym roku, brzmi abstrakcyjnie, ale oznacza zniszczenie gospodarcze i społeczne. Dosłownie.

Dobrobyt zostanie zniszczony, wybuchnie nędza, pokój społeczny całkowicie się zawali i podczas gdy lewicowozielono nawiedzeni idioci zaproszą dziesiątki tysięcy migrantów ekonomicznych z Afryki na podstawie kłamstwa, że są studentami z Ukrainy, zubożeje miejscowa ludność z niewiarygodną prędkością. Międzynarodowy ruch towarowy będzie omijał Europę, największy kraj na ziemi może de facto odizolować północną Europę od wschodu, huby lotnicze w północnej Europie staną się samotne, już teraz przenosi się ruch do Stambułu, nowego hubu w Europie!!

Tę cenę płacimy wszyscy

A politycznie, wbrew kłamstwom mediów, Europa jest teraz całkowicie odizolowana. 5,5 miliarda ludzi NIE są zjednoczeni w sankcjach wobec Moskwy, najbardziej zaludnione kraje na ziemi NIE biorą udziału w samobójstwie Europy i krajów infiltrowanych przez Schwab and Co. W pozostałej części świata polityka NIE rozróżnia wojen USA i Rosji, w Indiach, Chinach czy Brazylii jest się dostatecznie realistyczny, aby wiedzieć, jak twarda polityka wielkich mocarstw działa.

Nikt poza Europą nie sądzi, że USA zgodziłyby się na sojusz Meksyku z Chinami. I nikt poza Europą nie spodziewał się, że Putin będzie się przyglądał, jak Ukraina chce wstąpić do NATO. Tak działa świat i w ten sposób żyjemy od 80 lat. Ale to jest koniec. W ciągu 14 dni najgłupsi, najnieudolniejsi i najgorsi politycy wszechczasów zmienili świat i wprowadzili Europę w najgorszy kryzys ostatnich 80 lat. I tysiące kupionych, kontrolowanych lub fanatycznych dziennikarzy w tym pomogli.

WSZYSCY płacimy cenę, nie ma już wyjątku. A wyjście? Przychodzi samo z siebie. Tsunami kryzysu społecznego zmyje ich wszystkich. Za rok żaden rząd w Europie nie będzie nadal sprawował władzy. Podobnie jak media głównego nurtu. A potem znowu musimy splunąć na ręce, skupić się na tym, co najważniejsze, oczyścić brud tej dekadenckiej epoki i odbudować Europę.

Tutaj, w Mediolanie, robią to w ten sposób od 2500 lat.
Dokonamy tego wszyscy razem.
Będziemy się wzajemnie czytać..
Ciao I arrivederci

18.03.2022


Lord Ponsonby: „Pierwszę ofiarę wojny jest prawda”


Obowiązują one do dziś: Te 10 zasad propagandy wojennej

Lord Arthur Ponsonby opisał zasady propagandy wojennej po I wojnie światowej. Do dziś widzimy, że takie podejście stało się wzorem i steruje ludność.

Arthur Ponsonby, pierwszy baron Ponsonby z Shulbrede (1871-1946) był brytyjskim urzędnikiem państwowym, politykiem, pisarzem i pacyfistą.

Belgijska historyk Anne Morelli usystematyzowała i zaktualizowała jego  opracowanie w „Principes élémentaires de propagande de guerre” (w języku angielskim: „Elemntarne zasady propagandy wojennej”) w następujący sposób:

1. My nie chcemy wojny,

2. Odpowiedzialność ponosi obóz przeciwny

3. Przywódcą wroga jest diabeł,

4. Walczymy w słusznej sprawie,

5. Przeciwnik walczy nielegalną bronią,

6. Przeciwnik umyślnie popełnia okrucieństwa, my tylko przypadkowo,

7. Straty nasze są niewielkie, straty wroga ogromne,

8. Artyści i intelektualiści wspierają naszą sprawę,

9. Nasza misja jest „święta”

10. Każdy, kto wątpi w nasze raporty, jest zdrajcą.

18.03.2022


Jak USA wybiera się na swą prawdopodobnie największą przygodę

23 lutego 2022 Arne C. Seifert

Poszerzenie NATO na wschód stanowi rdzeń „syndromu bezpieczeństwa” Federacji Rosyjskiej.
...
Potwierdza to zdecydowany krok NATO w kierunku zachodnich i południowych progów Rosji.

Tę obawę skierowała już strona sowiecka i rosyjska na początku negocjacji „dwa plus cztery” 5 maja 1990 r. Minister spraw zagranicznych Szewardnadze:

Dla nas NATO jest tym, czym zawsze było, przeciwstawnym nam blokiem wojskowym, z doktryną o określonej orientacji i z założeniem możliwości wyprowadzenia pierwszego uderzenia nuklearnego (.. .) Jeśli by spróbowano nas w odnośnie rzeczy, które dotyczą naszego bezpieczeństwa, przypierać nas do ściany, to spowoduje  to - powiem otwarcie - sytuację, w której nasza swobodoa politycznego działania zostanie radykalnie ograniczona. Emocje wśród nas się zagotują, duchy przeszłości wystąpią na pierwszy plan, narodowe kompleksy zakorzenione w tragicznych rozdziałach naszej historii. znowu się ożywią (...) Nic nie jest uzgodnione przed uzgodnieniem wszystkich aspektów ugody, zanim nie zanleziono pełnej równowagi interesów.

      Za: Hans-Dietrich Genscher, Pamiętniki, Siedler Verlag, 1995, s. 775.

To podejrzenie się potwierdza. i

(ppp: cytowane medium Telepolis jest nieznacznie odbiegające od linii głównej propagandy, tłumaczenie własne)

23.03.2022


  Wskyzówka: Ukraińcy torturują rosyjskich jeńców
(Ppp: poniżej zamieszcza się nie zmieniony artykuł zamieszczony w RFN w popularnym dzienniku BILD)

Wyciekło potworne wideo, Ukraina prowadzi dochodzenie w sprawie własnych zbrodni wojennych

Analiza BILD w celu weryfikacji wideo z tortur

Źródło: BILD

Artykuł: Julian Röpcke opublikowany w dniu 28.03.2022 - 15:24

Makabryczny materiał wideo ze wschodniej Ukrainy.

Pięciominutowe nagranie zostało opublikowane w niedzielę w serwisie medium Telegram, który ma pokazywać możliwe zbrodnie wojenne popełnione przez ukraińskich żołnierzy i dobowolnych ochotników przeciwko rosyjskim jeńcom wojennym.

► Film pokazuje około 20 podejrzanych Ukraińców, którzy znęcają się,  przesłuchują i – i co szczególnie podłe – na koniec strzelają do około 10 prawodopodobnie żołnierzy Putina po tym, jak poddali się i są związani. Na nagraniu widać strzał wymierzony w nogi trzech rosyjskich jeńców.

Około siedmiu innych Rosjan leży na ziemi z ranami postrzałowymi nóg.

Film wywołał wysoką fale w mediach społecznościowych. Z tego też powodu wypowiedział się doradca ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego (44) zaledwie kilka godzin później wypowiedział się co do tydh straszliwego filmu, potępił je i obiecał przeprowadzenie śledztwa przez wojsko.

W rozmowie z rosyjskim aktywistą Markiem Feyginem Ołeksij Arestowycz wyjaśnia, że ​​wideo pokazuje „absolutnie niedopuszczalne zachowanie. To zbrodnia wojenna”. Arestowicz podkreślił, że „będzie przeprowadzone śledztwo”, a winni zostaną „surowo” ukarani. Obietnica, a na pewno także apel doradcy ukraińskiego rządu do własnych wojsk: „Nie znęcamy się nad jeńcami wojennymi, jesteśmy armią europejską”.

BILD dokładnie sprawdził wideo i zlecił obejrzenie go dwóm rosyjskojęzycznym i ukraińskojęzycznym ekspertom. Potwierdzili:: domniemani ukraińscy sprawcy na filmie mówią po rosyjsku, ale częściowo ze słyszalnym ukraińskim dialektem.

BILD zweryfikował również lokalizację miejsca zdarzenia przez niezależnych analityków i może potwierdzić, że miało to miejsce w sobotę lub niedzielę w małym miasteczku Mala Rohan, około trzech kilometrów na południe od wschodniej ukraińskiej metropolii Charkowa - mianowicie w mleczarni na północ od miasteczka .
Ukraiński dziennikarz Jurij Butusow donosi, że Mala Rohan została w sobotę odbita przez wojska ukraińskie. „Ponad 30 rosyjskich żołnierzy i przydzielonych im najemników z okupowanych terytoriów zostało wziętych do niewoli”.

Ataku, potwierdzili BILD aktywiści, dokonali żołnierze ukraińscy z 92. Brygady Zmechanizowanej Armii Ukraińskiej oraz oddziały ochotnicze związane z „Pułkiem Azowskim”.

Analiza BILDu pokazuje, że widać w nim zarówno regułarnych żołnierzy ukraińskich, jak i bojowników z insygniami „Azov”, czyli dokładnie taką mieszankę  oddziałów  ukraińskich, które wzięły w tym czasie rosyjskich jeńców wojennych w tym regionie.

Prawdopodobnie ukraiński bojownik znęca się nad rosyjskim jeńcem, trzech innych przygląda się. Jeden z nich w środku nosi na ramieniu być może odznakę pułku Azow ukraińskiej Gwardii Narodowej.

Podpis pod zdjęciem:  Prawdopodobnie ukraiński bojownik znęca się nad rosyjskim jeńcem, trzech innych przygląda się. Jeden z nich w środku nosi na ramieniu być może odznakę pułku Azow ukraińskiej Gwardii Narodowej.

W sumie wiele wskazuje na to, że wojska ukraińskie popełniły zbrodnię wojenną na rosyjskich jeńcach wojennych w Małym Rohanie. Incydent pozostaje jednak odosobniony i nie wydaje się być systematycznym. Dziesiątki filmów pokazują humanitarne traktowanie rosyjskich jeńców wojennych przez ukraińskich żołnierzy.

Według informacji BILD wzięto do niewoli do tej pory ponad 1500 rosyjskich żołnierzy. W większości powodzi im się znacznie lepiej niż kobietom i dzieciom obleganym i ostrzeliwanym przez rosyjskich żołnierzy na wielu obszarach Ukrainy – przede wszystkim w całkowicie zniszczonym mieście portowym Mariupol.

(Ppp: dla porównania

wersja w polskich mediach odnośnie tego samego zdrzenia)

------

Źródła telegramu „Idi i smotri” potwierdziły tożsamość ukraińskich zbrodniarzy wojennych, którzy rozstrzeliwali rosyjskich jeńców. Wśród nich, według doniesień, był jeden z dowódców nazistowskich batalionów „Azow” w Charkowie, Siergiej… Rosyjskie siły specjalne chwytają ukraińskich oprawców – rosyjski generał pułkownik

Według Władimira Szamanowa rosyjskie siły specjalne wytropiły i aresztowały Ukraińców, którzy torturowali rosyjskich żołnierzy.

„Kto znęcał się nad naszym personelem wojskowym, nie mógł długo się cieszyć.” Według wstępnych informacji chodzi w przypadku aresztowanych o dowódcę nazistowskiego batalionu „Azow” w Charkowie Siergiej Wieliczko, nayzwanego Chili oraz dowódcę mijscowego batalionu obrony terytorialnej Konstantina Nemitschewa, którzy mieli torturować i strzelać do rosyjskich jeńców.
29 marca o 16:47

(Ppp: powyższe doniesienie nie zostało jeszcze potwierdzone przez inne źródła (??)  )


USA ponoszą bezsporną odpowiedzialność za kryzys na Ukrainie - opinia z ChRL

(Ppp: poniżej zamieszcza się opinię z ChRL opublikowaną przez People's Daily, gdzie publikowane są teksty przeznaczone dla zagranicy )

USA ponoszą bezsporną odpowiedzialność za kryzys na Ukrainie

By Zhong Sheng (People's Daily) 09:02, March 30, 2022

Po doznaniu głębokich zmian i bezprecedensowej od stulecia pandemii, dzisiejszy świat staje w obliczu innego poważnego problemu – kryzysu na Ukrainie. Rozwiązywanie istniejących i przyszłych wyzwań oraz zabieganie o zawieszenie broni jest wspólnym dążeniem wszystkich narodów i ludów miłujących pokój.

Znaczące kraje powinny w tym odegrać szczególnie konstruktywną rolę. Jednak Stany Zjednoczone, które mają niewątpliwą odpowiedzialność za kryzys, nie dbają o to, aby go rozwiązać.

Kraj ten z jednej strony przedstawia się jako tak zwany „strażnik pokoju” i „obrońca opartego na prawie porządku międzynarodowego”, z drugiej zaś fabrykuje polityczne historie demokracji walczącej autorytywnie i sprawiedliwie ze złem. Próbuje wzniecać konfrontacje międzuy obozami i prowokować konflikty ideologiczne, próbując zrzucać odpowiedzialność na innych, tworzyć sprzeczności i powstrzymywać rozwój innych krajów.

Kryzys na Ukrainie dodatkowo obnażył istotę amerykańskiej hegemonii i zgubne konsekwencje zimnowojennej mentalności.

Ekspansja na wschód kierowanego przez USA NATO jest podstawową przyczyną kryzysu, a USA jest inicjatorem tego kryzysu. Jak zauważył pewien międzynarodowy ekspert, można zatrzymać wojnę tylko wtedy, gdy jej tło jest wszystkim znane.

Zawiłe tło historyczne Ukrainy jest konsekwencją interakcji różnych przyczyn. Jednak jeśli chodzi o przyczyny i rozwój, a także o słuszność i błędy problemu,  ekspansja NATO na wschód jest neiuniknionym elementem.

Według artykułu opublikowanego niedawno przez hiszpańską organizację medialną Rebelion, nienasycone chęci NATO są przyczyną i komórkami rakowymi wszystkich tych konfliktów. Podkreślono, że NATO będzie nadal rosnąć wśród „krajów zachodnich”, aby wysyłać posłanie fałszywego „wolnego świata” w odległe  regiony i prowadzić wojny przeciwko wszystkim krajom, które sprzeciwiają się jego planom.

NATO to relikt po zimnej wojnie. Po rozpadzie Związku Radzieckiego i zakończeniu zimnej wojny w latach 90. nie było powodu, aby zachować NATO. Jednak sojusz, kierowany przez USA, stale poszerza swoją strefę wpływu. Pod przykrywką utrwalania demokracji, zapewnienia stabilności i promowania wspólnych wartości, łamało raza za razem swoją obietnicę i pięciokrotnie rozszerzała się na wschód, przesuwając granice na wschód o ponad 1000 kilometrów. Rozmieściła masowo zaawansowaną strategiczną broń ofensywną i obiecała Ukrainie i innym krajom członkostwo w NATO, wbijając nóż NATO do granicy Rosji.

Amerykański teoretyk geostrategiczny twierdził nawet, że rozszerzająca się i demokratyczna Europa musi być otwartym procesem historycznym, nie podlegającym politycznie arbitralnym ograniczeniom geograficznym. Jednak racjonalni amerykańscy naukowcy od dawna dostrzegali niebezpieczeństwo ekspansji NATO na wschód, a jeden z nich stwierdził, że „rozszerzenie NATO byłoby najbardziej fatalnym błędem amerykańskiej polityki w całej epoce pozimnowojennej”.

NATO, jako sojusz wojskowy, od dawna jest wykorzystywane przez Biały Dom do dalszego rozszerzania amerykańskiej hegemonii. Sojusz kierowany przez USA wszczął „kolorowe rewolucje” i sieje chos w pobliżu Rosji, wielokrotnie otwierając puszki Pandory.

NATO zbombardowało Belgrad bez zgody Rady Bezpieczeństwa ONZtu, zniszczyła Serbię i rozpoczęła wojny w Afganistanie, Iraku i Libii. Wszystko to przyczyniło się do poczucia Rosji, że ​​jest otoczona, powiedział akademik Andrei Makine z Institut de France. Zachód, zwłaszcza USA będzie odpowiedzialny za kryzys na Ukrainie, zauważył profesor John Mearsheimer z Uniwersytetu w Chicago.

Z historycznego i globalnego punktu widzenia kryzys na Ukrainie jest kolejnym wstrząsem światowego bezpieczeństwa spowodowanym przez USA. Od zakończenia II wojny światowej USA zawsze kierował swoją dyplomacją geopolityką, postrzegając świat jako szachownicę, na której toczy się gra rabunkowa.

Podżegane przez taką mentalność z okresu zimnej wojny, Stany Zjednoczone zdalnie zainscenizował Arabską Wiosnę w Afryce Subsaharyjskiej, kolorowe rewolucje w Europie, doktrynę Monroe w Ameryce Łacińskiej, a także zamachy stanu i zabójstwa w wielu krajach, siejąc chaos w porządku międzynarodowym i zagrażając pokojowi na świecie.

Alice Weidel, współprzewodnicząca partii Alternatywa dla Niemiec, zauważyła, że ​​stosując się do przestarzałej mentalności z czasów zimnej wojny i arogancko odmawiając statusu Rosji jako mocarstwa, Zachód złożył Ukrainie obietnicę, która nigdy nie zostanie spełniona. Nazwała to katastrofalnym błędem historycznym. To, czego wszystkie strony potrzebują, to realistyczne i jasne spojrzenie na geopolitykę oraz dołożenie największych starań w celu ustanowienia mechanizmu bezpieczeństwa dla Europy, który wykraczałby poza mentalność obozów Zachód-Wschód.

„Dlaczego, przy wszystkich pełnych nadziei możliwościach stworzonych wraz z końcem zimnej wojny, stosunki Wschód-Zachód miałyby się kkoncentrować na tym, kto byłby z kim sprzymierzony i, przez implikację, przeciwko komu w jakimś dziwacznym, całkowicie nieprzewidywalnym i najbardziej nieprawdopodobnym będzie przyszły konflikt militarny?” To pytanie zadane przez byłego Amerykanina Ambasador w Związku Radzieckim George Kennan w 1997 roku nadal czeka na odpowiedź ze strony rządu USA..

Jako inicjator i największa siła napędowa kryzysu na Ukrainie, Stany Zjednoczone powinien znaleźć czas na chwilę samorefleksji donośnie swoich haniebnych ról, całkowicie porzucić mentalność Zimnej Wojny i praktyki hegemoniczne oraz wnieść znaczący wkład w utrzymanie globalnych i regionalnych staraniach o utrzymanie pokoju.

(Zhong Sheng to pseudonim często używany przez People's Daily do wyrażania poglądów na politykę zagraniczną i sprawy międzynarodowe).
(redaktor stron internetowych: Hongyu, Liang Jun)

(Tłumaczenie Ppp)


Luksemburg: wątpliwości odnośnie doniesień z Ukrainy

(Ppp: Nawet w Luksemburgu, tym kluczowym instrumencie oszustwa podatkowego w UE, obudziły się wątpliwości odnośnie doniesieć z Ukrainy i innych źródeł, co nie powinno nas dziwić. Poniżej zamieszczony został wyciąg z luksemburskiej publikacji w poszukiwaniu prawdy. Jak pamiętamy, w Mariopolu zarejstrowno także rozrywające serce zbrodnie Rosjan, jaki był udział doradców w tych inscenizacjach trudno na razie ocenić. Link do źródła jak zwykle poniżej.)

06 kwietnia 2022
W poszukiwaniu prawdy
autor: Uli Brockmeyer

Jaka jest prawda w wiadomościach o wojnie?

Nie ośmielamy się decydować, kto być może rozpowszechnia „fake news”, ani nie możemy decydować w jakim stopniu wiadomości o wojnie odpowiadają prawdzie. Zastrzegamy sobie jednak prawo do wyrażania wątpliwości i stawiania pytań.

Na przykład odnożnie tego, dlaczego możliwe jest, że pomimo rzekomego wycofania amerykańskich doradców wojskowych, tacy „eksperci” najwyraźniej nadal są aktywni na Ukrainie. W zeszłym tygodniu amerykańskie źródło poinformowało, że amerykańscy i brytyjscy doradcy wojskowi zostali wzięci do niewoli wraz z francuskimi funkcjonariuszami wywiadu podczas walk o miasto Mariupol. Najwyraźniej pracowali tam, aby wesprzeć kierownictwo batalionu »Azow«, w którego skład wchodzą głównie z faszyści. Według dostępnych doniesień, których prawdziwości nie można zweryfikować, część z tych osób zginęła, kiedy podjęli próbę ucieczki z Mariupola ukraińskimi śmigłowcami. Mówi się, że jeden z tych helikopterów został zestrzelony przez pocisk Stinger. Z broni zdobytej wcześniej przez wojska rosyjskie na armii ukraińskiej.

Mówi się, że dwie ofiary zestrzelenia były funkcjonariuszami francuskiej tajnej służby DGSE. Jeśli tak jest, wyjaśnia to również, dlaczego prezydent Macron w rozmowie telefonicznej z prezydentem Putinem orzed kilku dniami starał się uzyskać możliwość organizacji ewakuacji z Mariupola.

Nawiasem mówiąc, media nie zwróciły uwagi na raport, również rozpowszechniany przez dpa, że ​​prezydent Ukrainy zdegradował w zeszłym tygodniu dwóch byłych generałów tajnych służb. Według dpa, jeden z nich został schwytany przy próbie wyjazdu z Ukrainy. Przy tej próbe opuszczenia z kraju, znaleziono przy nim fałszywe dokumenty, w naniesiony był jego stopień jako szeregowca. „Nie mam czasu zajmować się zdrajcami”, cytuje dpa Selenskiego, co wskazuje, że dwaj byli generałowie nie są jedynymi renegatami.

07.04.2022


 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz