środa, 30 listopada 2011

Z takiego tytułu

ONET:     Tusk: kto tego nie rozumie, wypadnie z wielkiej, globalnej gry

prostopopolsku    2.12.2011      11:38


Zabawna gra.

> Jesteśmy Kolonią Mocarstw Światowych żeby korporacje miały zbyt na swoje towary.  

Dokładnie, tylko jedno sprostowanie, nie chodzi o żadne Mocarstwa Światowe tylko o tzw. "rynki finansowe", które jak wiemy nadają ton i ustalają, co ich rządy mają robić. Te "rynki" określają niektórzy też jako "międzynarodową wspólnotę finansową" (ang. entire financial community), patrz u MFW:

"międzynarodowa wspólnota finansowa" jest rodzajem globalnej sieci władzy, podobnie jak międzynarodowe sieci terrorystyczne nie jest związana z żadnym krajem. Te tzw. "mocarstwa światowe" są jedynie organami wykonawczymi, jak n.p. USA, czy jej satelita Polska, czy też Niemcy, UK a właściwie cała UE. Na pewne własności systemu zwrócono uwagę w tekście o imperium globalnym.
 
Wprowadzenie do własności korporacji

> http://www.youtube.com/watch?v=Pin8fbdGV9Y

niestety tylko po angielsku.

"Globalizacja spowodowała, że solidarność stała się praktyką dnia codziennego. Kto tego nie rozumie, wypadnie z tej wielkiej, globalnej gry "

O "Solidarności" i jej powstaniu patrz pod "Kolonia USA"

> http://pppolsku.blogspot.com/2011/09/kolonia-usa.html 

no to stała się praktyką. No proszę, chodzi o grę, już Z. Brzeziński pisał, że Polska jest jedynie jednym polem na szachownicy gry, a na polu stoją pionki, bo chyba Tusk nie jest taki głupi, by przyjąć, że on jest więcej niż gońcem (luafrem), konikiem nie jest napewno.

~ol, szukasz potwierdzenia twej interpretacji, to jest ona detalicznie opisana przez amerykańskiego naukowca Imanuel Wallerstein - "World-Systems Analysis", mała książeczka, dostępna w google books

nie trzeba nawet kupować, ale tylko po angielsku.

Tusk: "Mamy za sobą wiele różnych spotkań, na różnych forach i szczeblach, dziesiątki i setki w ostatnich miesiącach."

Znaczy: nażarliśmy się za darmo i odebraliśmy instrukcje.
~janzbigo: "W czasach kryzysu mozliwe sa dwa rozwiazania(Ta wiadomość od janzbigo została usunięta) zrekonstruwany text od janzbigo patrz
...
Drugim rozwiazaniem jest wojna, ktora niweczy dotychczasowy dorobek ale jednoczy ludzi we wspolnej nędzy i daje natchnienie do wieloletniej społecznej pracy na rzecz odbudowy kraju."

W gruncie rzeczy zgadza się   Zwykle chodzi o drugie.
  02.12.2011 11:33
W gruncie rzeczy zgadza się

Zwykle chodzi o drugie.Tzw. cicha wojna, ciepła patrz wyżej          02.12.2011  14:47

~zorientowany PO-litycznie
> Czy nie widzisz idtioto ze pomysl zjednoczonej Europy
> spalil na panewce?!?

O, to się mylisz i to bardzo. Ten pomysł udał się zankomicie, tym co go wymyślili.

> http://balder.org/coudenpo

"My kupujemy Manhatan ..., Polskę", patrz video

> http://www.youtube.com/watch?v=mGw8mKIZaKg

Parę refleksji do tego tematu w innych tekstach tego blogu:

> http://pppolsku.blogspot.com/

Unia jest bardzo łatwą zdobyczą dla świata finansowego i to w dodatku bez jakiejkolwiek wojny, ludzie sami tego chcieli, żeby im założyć kajdanki.

Tusk, Sikorski, Kaczyńscy, Kwaśniewski, Miller są tylko drobnymi podwykonawcami w tym ciemiężeniu.


Dodane później:

Globalizacja jest cichą wojną "międzynarodowej wspólnoty finansowej" przeciwko ludzkości i to w wymiarze światowym.Czytelnicy książki Wallersteine nie powinni mieć trudności to rozpoznać i zrozumieć. Porównaj ~janzbigo powyżej. Ta cicha wojna musi się zakończyć trzecią wojną światową, kiedy wojny lokalne (jak Irak, Libia) "międzynarodowej wspólnoty finansowej" już nie wystarczą, żeby rozładować napięcie wywołane ich zbrodniczą polityką pieniężną. Jako że w Polsce wiedza o pieniądzu właściwie nie istenieje, zarówno wiedza o pieniądzu jak też wiedza ekonomiczna jest na poziomie barbarzyństwa, rekomenduje osobom znającym język angielski standardowe dzieło o pieniądzu: "Zaginiona wiedza o pieniądzu" Stephena Zarlengi, na której ślad niedawno trafiłem. Czyta się jak kryminał."Rynki finansowe"
 

O grze już wiemy, należy tylko ustalić, jaki szuler tasuje karty w tej grze. Co bardziej spostrzegawczy rozpoznali np. w "kryzysie euro", że to tzw. "rynki finansowe" tasują i rozdają tzw. rządom "narodowym" karty. Dla przypomnienia, rząd "polski" został "wybrany" w demokratycznych wyborach przy udziale mniejszości wyborców ok. 48%, jeśli fałszowanie wyborów wykluczyć i został w tej zabawnej grze nazwany rządem większościowym.

Już nazewnictwo jest oszustwem.

O rynkach finansowych powyżej.

A więc nie USA, nie Chiny, nie Niemcy czy Francja (ta jest już też na celowniku "rynków finansowych"), ale "rynki finansowe" ustalają i robią grę. Pan Tusk, niezależnie jak głośno by na rynku nie wykrzykiwał, jest tylko pionkiem, najwyżej gońcem i cały polski naród razem z nim.

Dla przypomnienia reguł gry, ani pionki, ani gońce nie biorą udziału w grze, one SĄ grane. Jeżeli państwo idziecie do wyborów, to jesteście tak samo grani na szachownicy jak te pionki, ale to jest właśnie gra "demokratyczna". Swoimi składkami dla "Solidarności", PO, PiS, SLD ... i jak by się ten (nowo)twór nie nazywał, finansowaliście i finansujecie, że jesteście "demokratycznie" grani przez "rynki finansowe". Czy to jest jasne, czy to było prosto po polsku ?ONET:   Kwaśniewski patronem w sprawie jednoczenia lewicy

 
03.12.2011, 11:04

Nie jest ważnym pochodzenie tylko czyim są wspólnikami, i bez polskich wspólników żaden Żyd by nic nie zdziałał. O Kwaśniewskim

> http://pppolsku.blogspot.com/
Są Żydzi, którzy odegrali bardzo ważną i pozytywną rolę, jak n.p. Ezra Pound, który sam był prześladowany, patrz w powyższym blogu tekst:

"Tortury w Polsce; Żyd był trzymany w klatce"
> http://pppolsku.blogspot.com/2011/10/tortury-w-pols  ce.html
Naturalnie dysponują organizacje żydowskie siecią międzynarodową, przy której okrzyczana Al-Kaida wygląda jak wytarty strzęp. Już do tradycji tych organizacji należy obsadzanie ministerstwa spraw zagranicznych, tyle o Polaku Sikorskim, jeżeli nawet minister jest Gojem, to reszta należy do sieci międzynarodowej. To ma też sens, bo można wykorzystywać kanały ministerstwa do budowy sieci. Podobnież obsadzone są sieci wywiadu.

Nie jest ważnym kto tę sieć rozbudował, tylko jakie są jej cele, i to są cele przestępcze i to ciężko kryminalne. II wojna światowa pokazała, że nikt się z nimi nie będzie certolił, jeśli o wielkie pieniądze chodzi. Co prawda już Izrael Shamir utrzymywał, były żołnierz Izraela, że spośród wielkich przestępców Żydzi są największymi, ale to jest już inny temat.

W każdym razie, jeśli już ktoś chce się wypowiadać o Żydach, to powinien się zapoznać z takimi terminami jak sajanim, wzmianka w wikipedia tylko po angielsku pod "katsa" jako "sayanim". Wikipedia zlikwidowała pojęcie "sayanim", w końcu jest wikipedia też podobnym rodzajem sieci międzynarodowej, można nawet przyjąć częścią tej sieci, poza tym można szukać w google.

W podanym wyżej blogu znajduje się też ten tekst z pewnymi dodatkami, bo ONET deformuje linki.ONET:  Syria oskarżona o zbrodnie przeciwko ludzkości


Navi Pillay     03.12.2011,   12:47  (ten text został bez komentarza przez ONET usunięty) powtórzony 13:29

Pani Navi Pillay zasłużyła się swoim mocodawcom już jako sądzia trybunału w Hadze, zorganizowanego przez USA i Izrael dla gojów, którzy nie są obywatelami USA, patrz w Wikipedia "Międzynarodowy Trybunał Karny".

> http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzynarodowy_Trybuna%C5%82_Karny

Pochodzi z RPA i rasistom należy przypomnieć, że nie jest żadną murzynką tylko pochodzi z klanu do którego należy też kupiec Nowej Huty Mitai.

W tymże trybunale w ciągu tylko jednego tygodnia zmarło na samobójstwo trzech serbskich oskarżonych, w tym były prezydent Miloszewicz.

Jak dotychczas uszło uwadze Navi Pillay, że "Rezim Asad'a Torturuje I Morduje Male Dzieci W Inkubatorach" co nie bez racji reklamuje w tym forum totumfacki. i dalej dla durni: "Można by podejrzewać, że pani Pillay jest wspólniczką Asada, że ukrywa jeszcze przed opinią to przestępstwo na inkubatorach, które byłoby w stanie wycisnąć łzy nawet twardym amerykańskim kongresmenom."

Navi Pillay jest wiernym wykonawcą tego systemu prawnego. Ogólnie o systemie parę uwag:

> http://pppolsku.blogspot.com/
A kiedy już odziały wyzwoleńcze    03.12.2011,   19:59

USA, Izraela i w ogóle demokracji zdobędą przyczółek w Syrii to wyślą tam ich "sayanim" R. Sikorski, tak jak musiał latać ten wierny sługa do Bengazi.

"Sayanim" patrz

> http://pppolsku.blogspot.com/

Ilu sayanim jest w tym forum ? a ilu w rządzie i tzw. partiach politycznych ?
ONET:  Napięta sytuacja w Pakistanie. Stanom grozi kolejna wojna?

 

> Stanom grozi kolejna wojna !!
No taki tytuł ustaliła amerkańska propaganda dla Polski, która w końcu jest kolonią USA. Tak n.p. urzędnicy z USA ustalają, kto z kolei pociągnie rząd, czy PO czy PiS, czy inna grupa przyjaciół USA.

W kolonii można daleko więcej niż w USA, n.p. można torturować.

Dzięki współpracownikom wywiadu amerykańskiego z demokratycznych organizacji jak KOR i "Solidarność" została Polska włączona do krajów zarządzanych przez USA.

> http://pppolsku.blogspot.com/
Dobrze, że wielu Polakom się zdaje, że odzyskali znowu wolność. Najważniejsze jest ich dobre samopoczucie.Większość polskich ANALfabetów da się na tę prpagandę nabrać. Każdy ANALfabeta uważa za najwyższy honor się ludziom z Hameryki bez wazeliny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz